استفاده از مقالات با ذکر منبع بلا مانع است
 
Global Media Journal
Return
Global Media Journal
 
Global Media Journal

مجله جهانی رسانه، شبکه جهانی پژوهشگران ارتباطات است که تاکنون در هیجده نسخه (با زبان و و محتوای مستقل) راه اندازی شده است.  اولین  نسخه مجله جهانی رسانه به زبان انگلیسی  در پاییز 2003 راه اندازی شد، سپس نسخه های آفریقایی، آلمانی،  استرالیایی، برزیلی، پاکستانی، پرتغالی، ترکیه ای، چینی، روسی، عربی، کانادایی، لهستانی، مالزیایی، مدیترانه ای، مکزیکی و هندی منتشر شدند.  نشریه ای که اکنون ملاحظه می کنید  نیز نسخه فارسی این نشریه است. مجله جهانی رسانه ‏- نسخه فارسی  یک مجله علمی- پژوهشی است که به صورت الکترونیکی و با کمک و نظارت دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در خرداد ماه 1385 راه اندازی شد.  نسخه فارسی این مجله برای انتشار دو شماره در سال برنامه ریزی شده است  و  اولین نسخه آن در بهار سال 1385 منتشر شد.  با اینکه نسخه فارسی از نظر لوگو، صفحه بندی و بخش های هر مجله مشابه سایر نسخه ‏ها است ولی از  نظر محتوایی تقریبا” مستقل و متفاوت است و فقط امکان دارد 20 – 10 درصد از مطالبی که در نسخه ‏های دیگر منتشر شده است در نسخه فارسی مورد استفاده قرار گیرد و چنین استفاده‏ای از مطالب نسخه فارسی در سایر نسخه ‏ها نیز وجود دارد، چه اینکه این مجله ‏ها همگی در داخل مجموعه‏ای قرار می‏گیرند که با ابتکار و مدیریت دکتر یحیی کمالی پور استاد و مدیر گروه ارتباطات در دانشگاه پوردو پایه ریزی شده است.

هدف این مجله این است که علایق گوناگون استادان، پژوهشگران، دانشجویان و موسسات دخیل در آموزش، پژوهش و فعالیت های  ارتباطاتی را پوشش دهد.

 

قلمرو - مجله جهانی رسانه مقالاتی را منتشر می کند که  ساختار، عملکرد، نتایج  و آثار رسانه ها در سطوح ملی و بین المللی را مورد مطالعه پژوهشی و کارشناسانه قرار می دهند.

 

ویژگی ها - این مجله دارای ویژگی های زیر است:

1- با کمک و مشورت علمی برخی از استادان و پژوهشگران برجسته در ایران و سایر کشورهای جهان منتشر می شود.

2- مقالات داوری شده، مقالات دانشجویی و نقد کتاب را منتشر می کند.

3- به صورت دو شماره در سال (انتهای بهار و انتهای پاییز) منتشر می شود.

4-مقالات توسط دو داور متخصص داوری همتراز (peer review) خواهند شد. در صورت اعلام مردودی مقاله توسط یک داور، مقاله به داور سوم ارجاع داده خواهد شد. فرایند داوری در مجله جهانی رسانه به صورت دوسر کور انجام می‌شود.

5-در راستای ایجاد فرصت دسترسی همگانی به اطلاعات، مقالات به صورت رایگان قابل دانلود از سایت مجله می‌باشند. همچنین نویسندگان مجازند نسخه شخصی مقاله خود را بر روی سایت شخصی‌شان قرار دهند.


 همچنین باید اشاره شود که مجله جهانی رسانه- نسخه فارسی  بر اساس نامه شماره  181638/ 3  مورخ 13/9/1391 از کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درجه علمی-پژوهشی دریافت کرده است.

 

Copyright © 2008 Global Media Journal , University Of Tehran All Rights Reserved.